TRENINGI

GRUPOWE

CrossTraining

Metodologia treningowa oparta na głównych cechach fizyczności człowieka takich jak wytrzymałość układu sercowo naczyniowego, siła, moc, wydolność, koordynacja , balans i innych. W treningu wykorzystywane są elementy ściśle powiązane z gimnastyką, dwubojem olimpijskim, podnoszeniem ciężarów, kettlebell oraz innych ćwiczeń kondycyjno-metabolicznych jak bieg czy wiosłowanie na ergometrze.. Na tych zajęciach skupiamy się głównie na poprawie sprawności fizycznej poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń , które wykonujemy zgodnie z wzorcami ruchowymi przy indywidualnie ustalonej intensywności. W pierwszej kolejności pracujemy nad konkretnymi wzorcami ruchowymi, edukujemy, budujemy siłę i wytrzymałość następnie dodajemy powtarzalność oraz intensywność przy okazji dobrze się bawiąc przy dobrej muzyce. 

Strength & Conditioning

Przygotowanie motoryczne- czyli jak być silniejszym, szybszym i bardziej wytrzymałym, jednocześnie nie robiąc sobie krzywdy.

Zajęcia programowane są niezależnie względem zajęć Cross Training, podzielone na spójne, kilkutygodniowe bloki (mezocykle) oraz roczne (makrocykle). Treningi to swego rodzaju General Physical Preparation- dają tym samym wiele możliwości względem rozwoju grupy- od wzrostu siły, przez poprawę sylwetki do lepszej akceleracji, czy poprawy tolerancji na wysiłek beztlenowy i tlenowy.
Trenujący kilkukrotnie w roku poddawani są testom, które mają za zadanie określić ich potrzeby jako grupy, dają tym samym mierzalny feedback progresu treningowego jaki poczynili.

Crosstraining dla Kobiet

Zajęcia oparte na formule klasycznego crosstreningu z naciskiem na modelowanie sylwetki. Treningi charakteryzują się średnią lub wysoką intensywnością w zależności od jednostki treningowej i są połączeniem treningów siłowych, interwałowych i wytrzymałościowych. Takie połączenie daje efekty smukłej i wysportowanej sylwetki. Treningi dopasowane są do potrzeb i możliwości ćwiczących.

Endurance

Zajęcia dla tych, co zawsze atakują wiecznie poszukują, którzy żyją, by uprawiać sport więcej i ciężej, bez poklasku i nie dla trofeów ale dla wspomnień, zabawy i charakteru.

Weightlifting

Na zajęcia zapraszam każdego kto chciałby poprawić technikę dwuboju olimpijskiego. Prawidłowe wykonanie ćwiczeń  będzie  niezwykle pomocne podczas WODów. 

Na zajęciach nie ma jednego planu treningowego dla wszystkich – jest dostosowany do Twojego poziomu zaawansowania, oraz do możliwości motorycznych. 

A może spróbujesz udziału w profesjonalnych zawodach w Olympic Weightlifting ? Zapraszam !!!

Gimnastyka & kalistenika

Zajęcia grupowe, na których poznasz sztukę treningu wykorzystującą przede wszystkim masę własnego ciała. Świeże i niestereotypowe podejście do kształtowania wszechstronnej sprawności fizycznej, budowanie siły i mobilności w oparciu o proste i wyjątkowo skuteczne metody treningowe oraz nauka nowych umiejętności ruchowych jak stanie na rękach, siłowe wspieranie ciągiem i wiele więcej.

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od aktualnego poziomu sprawności. Przerabiana na zajęciach tematyka jest zawsze skalowana do możliwości każdego z uczestników, tak aby każdy mógł pracować na odpowiednim dla niego poziomie i wyciągać z zajęć jak najwięcej korzyści dla siebie. Jedyne wymagania to chęci i zaangażowanie.

Hardstyle Kettlebell

Zajęcia dedykowane każdemu: amatorom jako skuteczna i bezpieczna nauka podstawowych wzorców ruchowych i metoda kształtowanie siły, sportowcom jako uzupełnienie treningów specjalistycznych.

W ujęciu StrongFirst to szkoła siły. Pracujemy z oporem własnego ciała oraz z odważnikami kettlebells. Uczymy się oddychać, pracujemy nad stabilnościa i mobilnością ciała. Nie brakuje też elementów Kettlebell Flow, a przede wszystkim dobrej atmosfery w towarzystwie ludzi, którzy po prostu lubią machać żelastwem 🙂 Zapraszamy.